OSU.HU, Mar 27, 2011.

1. OSU.HU

OSU.HU Genshitsu Shibu

"2011. március 25-27., Budapest: WTKA Hungary Sei-Do Shinkai Karate nyílt Interkontinentális *kis* Világbajnokság.

Induló:

Óvári Máté 2. kyu (férfi knock-down sei-do karate, 91kg) II. helyezett

Óvári Máté kategóriájában összesen négyen indultak, a küzdelmek egyenes kieséses rendszerben folytak. A 3x2 perces küzdelmeket 5x5m-es ringben vívták, a meneteket pontozóbírók pontozták, melyek összesített eredménye alapján hirdettek győztest. Máté első küzdelmét egy barna öves lengyel versenyzővel vívta. Az első menet igen szoros volt, a lengyel karatéka keményen megszorongatta Mátét, aki jó védekezésének köszönhetően állta a sarat, és erőteljes támadásaival őrölte ellenfelét. A második menetben Máté lassan átvette az irányítást, és a lengyel versenyző roll-kick-jei sem tudták megingatni. A harmadik menetben már Máté irányított, sorozataival megszorongatva ellenfelét, akinek védekezése lassan megtört, és Máté egyre több tiszta ütést és rúgást vitt be. A menet végére Máté egyértelműen jobbnak tűnt, amit a pontozóbírók összesített pontaránya is alátámasztott, és Mátét hirdették ki győztesnek. Máté ezzel a döntőbe jutott. A döntő küzdelmet Máté egy fekete öves magyar versenyzővel vívta, aki már az első menetben magához ragadta az irányítást, erős rúgásaival, gyors kombinációival védekezésbe kényszerítette Mátét. Lendületes támadásai végül áttörték Máté védekezését, akire háromszor is rá kellett számolni. A második menet elején Máté még villantott pár szép technikát, jól elhelyezett mawashi gedan-t, de ellenfele nem hagyta kibontakozni, és erőteljes támadásai következtében Mátéra negyedszer is rá kellett számolni, ami ellenfele technikai K.O.-ját, győzelmét jelentette. Máté ezzel megszerezte a WTKA Knock-down Sei-Do Karate 91 kg-os kategóriájában a kisvilágbajnoki II. helyezést és az ezüstérmet. Gratulálunk a kiemelkedő nemzetközi eredményhez!